м. Біла Церква, вул. Гайок 4а
Карта проїзду
Тел./факс: (0456) 34-82-48
Замовити дзвінок
 
 

Історія підприємства

Історична значимість білоцерківської авіації може стати її майбутнім
Біла Церква здавна славилася на теренах України та закордоном своїм потужним промислово-виробничим комплексом, що сприяв науково-технічному прогресу в розвитку економічної сфери міста. Особливо наше місто вирізнялось унікальним підприємством "Білоцерківський авіаційний ремонтний завод" та військовим аеродромом. Тривалий період на світовій мапі він залишався еталоном прогресивних інновацій в авіаційній галузі.
Дійсно, Білоцерківський авіаційний ремонтний завод можна вважати одним із найстаріших підприємств міста, оскільки розпочав свою роботу ще у 1927 році. З того часу розпочалось спорудження військового містечка "Гайок". До цього часу деякі житлові будинки, зведені ще у 1936 році, продовжують свою експлуатацію. Паралельно створювались авіаремонтні майстерні, а також побудований у 1936 році перший літаковий ангар, що донині використовується у виробництві.
 
Авіаційна диспетчерська вежа, зведена ще у 1936 році, також зберегла свою функціональність і продовжує здійснювати обслуговування повітряного руху в районі аеродрому "Біла Церква".
Після закінчення війни у 1946 році на території заводу була створена 219 авіаційно-ремонтна база, яку через десятиліття перейменували в 148-й авіаційно-ремонтний завод. Таким чином, із примітивних майстерень довоєнного періоду було створене велике авіаційно-ремонтне підприємство Військово-повітряних сил, що відповідало всім вимогам якісного ремонту авіатехніки. Впродовж десятиліть на підприємстві здійснювався ремонт та модернізація літаків Ту-16, Ту-22, Ту-22М, Ту-95, авіадвигунів та виготовлялися товари народного вжитку. В цілому завод був флагманом ремонту військової авіатехніки в колишньому Радянському Союзі.
Розвивалась Біла Церква, розвивалось й підприємство. Окрім нарощування своїх виробничих потужностей, авіаремонтний завод збагачувався й безцінними кваліфікованими кадрами авіатехніків, спеціалістів, науковців, робітників, службовців та військовослужбовців, котрі успішно вирішували завдання по ремонту авіатехніки, забезпечували її надійну роботу в льотних частинах.
 
 
З утворенням суверенної та незалежної України зникла необхідність в стратегічній авіації та її ремонті, що призвело, на жаль, до занепаду підприємства та ліквідації авіаційного полку. Тому, в 1999 році Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням вивів 148 Білоцерківський завод і військовий аеродром зі складу Міністерства оборони і передав його в комунальну власність Білоцерківської міської ради із збереженням авіаційної тематики.
У 2000 році на базі заводу було створено комунальне підприємство "Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс" або КП «БВАК», до складу якого входили злітно-посадкова смуга, літакові стоянки, будівлі управління повітряними суднами. Основна діяльність підприємства - це забезпечення ремонту по авіаційному напрямку.
На території підприємства проходить ремонт літаків типів ІЛ та АН, а також гелікоптерів. Підприємство "БВАК" має перспективу і, незважаючи на складну економічну ситуацію в країні та в авіаційній галузі загалом, займається виробничою діяльністю, приносить мільйони коштів у бюджети різних рівнів, має гарні економічні показники і забезпечує мешканців міста та району робочими місцями.
 
Сьогодні КП "БВАК" окреслило дороговказ зі стратегічного розвитку підприємства з масштабними цілями та завданнями, зокрема зі створення аеропорту міжнародного рівня.

Історична значимість "Білоцерківського вантажного авіаційного комплексу", його важливість та перспективність - ключові фактори, які дають впевненість білоцерківській громаді, котра є власником даного об'єкту, що місто має реальні можливості розвивати економічну сферу та створювати сприятливий бізнес-клімат для іноземних інвестицій.