м. Біла Церква, вул. Гайок 4а
Карта проїзду
Тел./факс: (0456) 34-82-48
Замовити дзвінок
 
 

Загальна інформація

Авіаційний комплекс володіє аеродромом та потужною виробничою інфраструктурою
Комунальне підприємство ,,Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс" - одне з провідних підприємств м. Біла Церква, що забезпечує виконання польотів в районі аеродрому "Біла Церква": зліт, посадка, ознайомчі польоти, обльоти, навчально-тренувальні та навчальні польоти. Також підприємство створює належні умови для технічного обслуговування і ремонту повітряних суден вітчизняного та іноземного виробництва в корпусах ангарного типу.
КП “БВАК” створено у 2000 році на базі “Білоцерківського авіаремонтного заводу” та військового аеродрому Міністерства оборони України на виконання урядового Розпорядження №1135-Р від 27.10.1999р. Підприємство розташоване в західній частині міста на відстані 80 км від Києва.
До складу авіаційного комплексу входять такі об'єкти:
Аеродром класу В(4D), занесений до Державного реєстру цивільних аеродромів України зі злітно-посадковою смугою розміром 2500х42м, придатною до експлуатації за правилами візуальних польотів, руліжними доріжками, стоянками для літаків.
 

Промисловий майданчик - розташований на відстані 0,5 км від аеродрому, з під’їзними автомобільними та залізничними шляхами, з  інфраструктурою для виконання робіт по продовженню ресурсу і технічному обслуговуванню авіаційної техніки у двох корпусах ангарного типу, обладнаних стапелями, вентиляційними системами, освітленням і забезпечених усіма необхідними видами енергії.
Літакові ангари: один площею - 6150 кв м., другий – 11417 кв м. Роботи з продовження ресурсу виконуються на літаках ІЛ-76, АН-12, АН-72 (АН-74), АН-24(АН-26). У даний час технічне обслуговування на виробничих площах підприємства проходять як вітчизняні повітряні судна, так і судна з близького й далекого зарубіжжя.
Промислові приміщення, що незадіяні в авіатематиці, передані в оренду та в господарські товариства і використовуються для виробництва різноманітної продукції промислового та побутового призначення.
 
20 березня 2007р. КП "БВАК", як експлуатант аеродрому "Біла Церква", було прийняте в члени Асоціації "Аеропорти України", яка створена 18.06.1992р. та включає сім комітетів за напрямками діяльності. До складу Асоціації входить понад 40 юридичних осіб.
Вигідне географічне розташування та наявність інфраструктури на КП "БВАК" створюють можливість, при облаштуванні пункту пропуску, для надання аеродрому статусу міжнародного, що посилює його привабливість для базування авіакомпаній та здійснення міжнародних вантажних авіаперевезень.
Корпуси ангарного типу з прилеглими до них бетонними майданчиками дають можливість у всі пори року виконувати значні обсяги робіт з технічного обслуговування авіатехніки.
Багато експертів України погоджуються, що "Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс" має великий потенціал і можливості для створення високоприбуткового авіаційного виробництва та Центру повітряних вантажних перевезень, унікальним та затребуваним на всій території Східної Європи. А це чудовий шанс самим мешканцям Білої Церкви, не чекаючи допомоги від держави та децентралізації, зробити власне місто економічно потужним з авіапромислом, забезпечивши собі європейський рівень життя.