м. Біла Церква, вул. Гайок 4а
Карта проїзду
Тел./факс: (0456) 34-82-48
Замовити дзвінок
 
 

Порядок узгодження будівництва

 

Порядок погодження місця розташування та висоти об'єктів на приаеродромній території аеродрому «Біла Церква» та об'єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації

 

   З метою безпечної роботи аеродрому на приаеродромних територіях* встановлюються спеціальні вимоги до розташування об’єктів, а їх висотне положення контролюється, виходячи із умов безпеки маневрування, зльоту та посадки.

 

   Комунальне підприємство Білоцерківської міської ради «Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс», як експлуатант аеродрому «Біла Церква», на виконання ст. 69 Повітряного Кодексу України та п.56-64 «Положення про використання повітряного простору України»  інформує про наступне:

 

  • Розмір приаеродромної території аеродрому «Біла Церква» визначається колом з радіусом 50 км від контрольної точки аеродрому (КТА) ( схема додається); 

 

  • Необхідність погодження з Державіаслужбою України, Міноборони та експлуатантом аеродрому – КП БМР «БВАК» місця розташування і висоти об'єктів будівництва та реконструкції. Процедура погодження місця розташування та висоти об’єктів проводиться відповідно до наказу Міністерства інфраструктури України №721 від 30.11.2012р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.12.2012р. за №2147/22459 «Про затвердження Порядку погодження місця розташування та висоти об'єктів на приаеродромних територіях та об'єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації» та п. 56-64 «Положення про використання повітряного простору України», затвердженого постановою КМУ від 6 грудня 2017р. № 954.

   

   Погодженню з Державіаслужбою та Міноборони підлягають місця розташування і висота таких об'єктів будівництва та реконструкції:

- аеродромів, вертодромів, постійних злітно-посадкових майданчиків;

- об’єктів, що перетинають поверхні обмеження перешкод аеродромів, вертодромів, постійних злітно-посадкових майданчиків;

- об’єктів заввишки 45 і більше метрів відносно контрольної точки аеродрому в радіусі до 50 кілометрів;

- повітряних ліній електрозв’язку та електропостачання, вибухонебезпечних, радіотехнічних, світлотехнічних та інших об’єктів (залізничних колій, автомобільних шляхів, об’єктів з викидом відкритого полум’я, газів та диму, діяльність яких може призвести до погіршення видимості в районах аеродромів, тощо), які можуть створити загрозу безпеці повітряного руху або перешкоджати роботі аеродрому чи засобів зв’язку, навігації та спостереження (радіотехнічного забезпечення), незалежно від їх розміщення;

- об’єктів незалежно від їх розміщення заввишки 100 і більше метрів над земною поверхнею.

 

 Забороняється розміщення    сміттєзвалищ,    будівництво   на відстані  ближче  ніж  15  кілометрів  від  визначеної   території аеродрому   звірівницьких   ферм,  боєнь  та  інших  об'єктів,  що спричиняє масове скупчення птахів.

 

Процедура погодження

 

  Погодження місця розташування та висоти об’єктів на приаеродромних територіях та об’єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації, здійснює Державіаслужба України з урахуванням висновку експлуатанта аеродрому (КП БМР «БВАК»)  щодо цього, з умовами, що забезпечують необхідний рівень безпеки польотів у районі аеродрому та на приаеродромних територіях, а також висновку провайдера аеронавігаційного обслуговування (КП БМР «БВАК») щодо погодження місця розташування та висоти об’єктів на приаеродромних територіях та об’єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації, які повинні бути отримані заявником.

 

Крок перший

  Для отримання Висновку експлуатанта аеродрому щодо умов будівництва (реконструкції) об’єкта Заявник подає на адресу КП БМР «БВАК»  заявку, що обов’язково повинна містити таку інформацію: 

 

- назва (опис) та будівельна адреса об’єкта, місце розташування (вулиця, номер будинку, місто (село тощо), район, область);
- географічні координати (широта, довгота) об'єкта в системі координат WGS-84;
- абсолютна висота об'єкта в Балтійській системі висот;
- абсолютна висота будівельних кранів, що будуть застосовуватися при будівництві об'єкта, в Балтійській системі висот;
- план розміщення об'єктів, що проектуються;
- копія кадастрового плану;
- зворотна адреса заявника для листування та контактний телефон.

 

  У випадку планування встановлення на об’єкті, що проектується, обладнання електрозв’язку, у т.ч. для передачі даних, заява повинна містити додатково (для кожного радіоелектронного засобу):

  • стандарт, який застосовується в радіотехнології;
  • висоти підвісу антен;
  • потужність передавачів (мВт, Вт, кВт);
  • коефіцієнти підсилювання антен;
  • напрямок випромінювання, робочі частоти, клас випромінювання.

 

Зразок  Заявки 

 

Крок другий

  Процедура погодження здійснюється фахівцями Державіаслужби України на підставі Заявки.

  До заявки повинні додаватися такі документи:

- ситуаційний план щодо місцезнаходження ділянки забудови об’єктів будівництва, прив’язаних до аеродрому (вертодрому, злітно-посадкового майданчику);

- копія Висновку експлуатанта аеродрому;

- копія Висновку провайдера аеронавігаційного обслуговування.

Зразок Заявки 

 

Для отримання додаткової інформації звертатися за телефонами КП БМР "Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс" (0456) 34 82 48.

 

* Розміри приаеродромної території визначаються чинним законодавством України, а саме:

1. Наказом Міністерства інфраструктури України від 30.11.2012р. №721 «Про затвердження Порядку погодження місця розташування та висоти об'єктів на приаеродромних територіях та об'єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації».

2. Постановою Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2017 року №954 «Про затвердження Положення про використання повітряного простору України»