м. Біла Церква, вул. Гайок 4а
Карта проїзду
Тел./факс: (0456) 34-82-48
Замовити дзвінок
 
 

КП БМР "БВАК" попереджає

 
Погодження місця розташування та висоти об'єктів на приаеродромній території аеродрому «Біла Церква» та об'єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації

З метою безпечної роботи на приаеродромних територіях встановлюються спеціальні вимоги до розташування об’єктів, а їх висотне положення контролюється, виходячи із умов безпеки маневрування, зльоту та посадки.

Розміри приаеродромної території визначаються чинним законодавством України, а саме:

1. Наказом Міністерства інфраструктури від 30.11.2012 №721 «Про затвердження Порядку погодження місця розташування та висоти об'єктів на приаеродромних територіях та об'єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації»;
2. Наказ ДАСУ від 22.09.2020р № 1346 «Про встановлення Сертифікаційних вимог до аеродромів».
3. Постановою Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2017р. № 954 «Про затвердження Положення про використання повітряного простору України».
 
Комунальне підприємство «Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс», як експлуатант аеродрому, на виконання ст. 69 Повітряного Кодексу України та п.56-64 «Положення про використання повітряного простору України», інформує про наступне:

Розмір приаеродромної території аеродрому Біла Церква визначається колом з радіусом 50 км від контрольної точки аеродрому(КТА).

Необхідність погодження з Украерорухом, Державіаслужбою України, Міноборони та експлуатантом аеродрому – КП «БВАК» будівництва, реконструкції усіх об’єктів на приаеродромній території. Процедура погодження місця розташування та висоти об’єктів проводиться відповідно до наказу Міністерства інфраструктури № 721 від 30.11.2012р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.12.2012р. за №2147/22459 «Про затвердження Порядку погодження місця розташування та висоти об'єктів на приаеродромних територіях та об'єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації» та п.56-64 «Положення про використання повітряного простору України», затвердженого постановою КМУ від 6 грудня 2017р. № 954.

 
Запобігання розміщенню звалищ
Згідно з ст. 69 Повітряного кодексу, а саме на відстані до 15 кілометрів від меж аеродрому забороняється відкрите складування харчових відходів, розміщення звалищ, спорудження або розбудова споруд, які сприяють масовому скупченню птахів і можуть створювати загрозу для повітряного руху.
КП «БВАК» звертає увагу на недопустимість відкритого складування харчових відходів, розміщення звалищ на вказаній території та вимагає ліквідувати несанкціоновані звалища з подальшим приведенням території в належний стан.
 
Вплив авіаційного шуму на околиці аеродрому
Авіаційний шум є основною, хоч і не єдиною, причиною виникненню конфліктів, які пов’язані з питанням спільного користування землею біля аеродромів та аеропортів.
Відповідно до вимог та рекомендацій ІСАО основним заходом по збалансованому підходу до керування авіаційним шумом є планування та організація землекористування, недопущення несумісного землекористування (житлових будинків) у околицях аеродрому. Нормативними документами встановлюються максимально допустимі рівні авіаційного шуму на територіях житлової забудови, які проектуються, поблизу існуючих аеродромів і аеропортів.
КП «БВАК» звертається до органів місцевого самоврядування стосовно недопущення житлової забудови у околицях аеродрому, де рівень авіаційного шуму перевищує допустимі значення. На аеродромі розроблена схема Зони «Г» із умов впливу авіаційного шуму.
 

Додаток схема Зона "Г" із умов впливу авіаційного шуму аеродрому «Біла Церква»

КП «БВАК» постійно здійснює моніторинг шумового навантаження від повітряних суден
1. 20 жовтня 2016р. були проведені чергові дослідження шумового навантаження при посадці літака ІЛ–76 із залученням представників Білоцерківського міського відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський ОЛЦ МОЗ України» (Протокол додається). Заміри виконувалися на території кооперативу «Садове Товариство «Городок Хуторок».
2. Заміряний максимальний рівень шуму – 90 дБА - перевищує допустимі рівні шуму для житлової забудови поблизу аеродромів і аеропортів, які регламентовані Державними санітарними правилами планування та забудови населених пунктів від 19.06.1996р. №173 (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0379-96) та ДБН 360-92** «Планування і забудова міських і сільських поселень». (http://kga.gov.ua/files/doc/normy-derjavy/dbn/Mistobuduvannja-Planuvannja-i-zabudova-miskyh-i-silskyh-poselen-DBN-360-92.pdf)
3. Попередні заміри максимального рівня шуму від зльоту літака ІЛ-76 складали 102дБА , від випробування двох двигунів ІЛ-76 – 102 дБА (Протоколи додаються).
 
 
       
 
         
 
 
                             

  Державна авіаційна служба України схвалила у новій редакції «План управління небезпеками, що створюються представниками дикої природи у зоні аеродрому «Біла Церква».

 

  Цей документ  встановлює загальний порядок, стратегію та підхід щодо управління небезпеками, що створюються представниками дикої природи у зоні аеродрому для мінімізації ризиків зіткнення повітряних суден з птахами/дикими тваринами. 

  Адміністрація КП БМР "БВАК" ПОПЕРЕДЖАЄ підприємства різних форм власності про недопущення створення звалищ, несанкціонованих скидів побутових відходів на відкритих територіях у районі аеродрому "Біла Церква".

 

  Середовище навколо аеродрому є ключовим фактором, якій визначає види птахів та диких тварин  та розмір їх популяції. Тому так важливо не допустити на відстані 15 кілометрів від аеродрому відкрите складування харчових відходів, розміщення звалищ, спорудження або розбудова споруд, які сприятимуть масовому скупченню птахів і можуть створювати загрозу для повітряного руху.  

 

«Лазерні випромінювання, які можуть загрожувати безпеки польотів повітряних суден»

 

Для запобігання небезпечного впливу лазерного випромінювання на безпеку польотів створюються захищенні зони навколо аеродрому згідно з рекомендаціями додатку 14 до конвенції ІСАО "Аеродроми. Том1".