м. Біла Церква, вул. Гайок 4а
Карта проїзду
Тел./факс: (0456) 34-45-92
Замовити дзвінок
 
 

Аеропорт у Білій Церкві стане сучасним cargo-терміналом та посилить напрямок авіаремонтної галузі в Україні - Міністр інфраструктури В.Омелян

18.02.2019

  У п'ятницю, 15 лютого, з робочим візитом Міністр інфраструктури України Володимир Омелян перебував у м. Біла Церква, де відвідав  комунальне підприємство "Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс" (КП "БВАК").

 

  У ході візиту Міністр інфраструктури провів зустріч з трудовими колективами авіапідприємств КП "БВАК", ТОВ "Авіамір" та ПрАТ "Україна-Аероальянс". Він подякував працівникам за самовіддане збереження цього підприємства та технічної бази з ремонту літаків, а також за віру та прагнення розвивати авіаремонтну галузь.   

 

  Директор КП "БВАК" Сергій  Кандауров ознайомив В. Омеляна з одним із найбільших літакових ангарів, де проводиться технічне обслуговування повітряних суден. Також очільник підприємства детально розповів Міністру про технічну базу Авіакомплексу, можливості та перспективи створення тут мультимодального транспортного вузла.

  "Сьогодні нашим авіакомпаніям вкрай потрібен міжнародний пункт пропуску через державний кордон. У порівнянні з минулими роками в 2018 році ми суттєво наростили показники зі збільшення кількості авіаційних операцій. Того року ми вийшли на рекордні 73 авіаоперації на аеродромі "Біла Церква". Попит є на наші послуги й надалі він лише зростатиме. Після відкриття міжнародного пункту пропуску через кордон на аеродромі ми очікуємо до 300 зліт-посадок на рік. Згодом це стане потужною базою для організації здійснення міжнародних карго-перевезень за мультимодальним принципом", - зазначив директор КП "БВАК" Сергій Кандауров.

 

  Очільник Мінінфраструктури Володимир Омелян особисто проінспектував стан злітно-посадкової смуги, відмітивши, що цей Проект має всі можливості для успішної реалізації.

 

  "Міністерство всіляко готове долучитися до спільної роботи, щоб розробити концепцію сучасного карго-терміналу, внаслідок чого посилиться і база з ремонту літаків. Ваше підприємство здатне зайняти нішу з технічного обслуговування та ремонту сучасних типів вантажних літаків. Ми зробимо спільну якісну зміну саме в цьому місті та на Вашому підприємстві. А отже це будуть нові високооплачувані робочі місця та суттєвий розвиток всього регіону", - зауважив Володимир Омелян.

 

  За його словами, у планах Мінінфраструктури на цей рік - виготовлення проектної документації під цей Проект, після чого - ключовим стане  пошук залучення міжнародних інвестицій.

 

  Наразі питання відкриття міжнародного пункту пропуску через державний кордон на аеродромі "Біла Церква" має повне розуміння та підтримку з боку  органів центральної виконавчої влади. 

 

  На питання журналістів про пошук джерел фінансування даного проекту, Володимир Омелян відповів: "Ми всіляко підтримуємо розвиток регіональних аеропортів, особливо якщо в Білій Церкві планується створення не класичного аеропорту, а cargo-терміналу. Тут важлива ініціатива саме з боку місцевої влади. Тож сьогодні нам потрібна цілісна концепція розуміння цього Проекту, і завдяки Офісу підтримки реформ МІУ та Європейської комісії ми повинні відпрацювати бізнес-план для білоцерківського летовища. Якщо ми побачимо реального інвестора, який готовий вкласти кошти в цей аеропорт, тоді з боку держави ми також готові його підтримати фінансово. Тут важлива позиція місцевих органів влади, яка наразі націлена на результат".   

 

  У заході взяли участь: представники Міністерства інфраструктури України, КП БМР "БВАК", ГК "Заммлер", КП БМР "Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви", трудові колективи авіапідприємств та засоби масової інформації.