Цього року Біла Церква відзначає неабияку подію: Білоцерківський авіаремонтний завод святкує 90-річний ювілей. На підприємстві, яке знаходиться на базі БАЗу, "Білоцерківський вантажний комплекс" розпочалося перезавантаження, півроку тому призначено нового керівника. Про роботу цього підприємства "Моя Київщина" поговорила з директором комунального підприємства "БВАК" Сергієм Кандауровим.
- Сергій Миколайович, якою діяльністю сьогодні займається комунальне підприємство, адже багатьох мешканців дивує, невже це підприємство Білої Церкви досі функціонує?
- Дійсно, спішу заспокоїти: це підприємство функціонує і досить успішно. У нас є два основних види діяльності. По-перше, це авіаційна діяльність. Маючи 2,5 км злітно-посадкової смуги класу В, ми можемо приймати літаки типу ІЛ – 76 до 200 тон вагою і фактично забезпечувати їх ремонт. У нас є 11 гектарів критих потужностей для ремонту літаків, це – унікальні цехи, які на сьогоднішній день заповнені літаками які успішно ремонтуються.
По-друге, ми працюємо як індустріальний парк, а це – 25 гектарів землі, на яких розташовано 54 підприємства, які працюють на території КП.
- Чи вдалося Вам за півроку своєї роботи створити нову команду, чи є конструктивні зміни в управлінні підприємства, та чи можна вивести дане підприємство на такий рівень, щоб воно не було збитковим?
- Дійсно, за ці півроку вдалося зробити, можливо, і не так багато, але єдине, що мені стало зрозуміло: це підприємство абсолютно не є збитковим, і таким воно ніколи не було. Ми є одне з небагатьох комунальних підприємств Білої Церкви, яке є прибутковим. Тому одним із основних завдань полягає у тому, щоб зберегти і спробувати наростити потужності цього підприємства завдяки створенню стратегії розвитку даного підприємства. Ми хочемо запропонувати місту політику, яким чином розвиватиметься це підприємство, яким чином знайти той сегмент, в якому буде успішно працювати аеродром Білої Церкви. Причому мова йде про розвиток його як аеропорту. Це досить амбітна мета, і тут не обійтися без підтримки міста, яке, на жаль, за весь час існування підприємства не вклало жодної копійки цільових коштів в розвиток авіаційної галузі.
Цього року виповнюється 90 років цьому унікальному підприємству. Це – значна дата, але всі повинні розуміти, що авіаційна галузь - досить дороге задоволення. Мені як директору, незрозуміло, чому на сьогоднішній день, не створено фонд розвитку цього підприємства.
- На які програми Вам потрібні кошти для розвитку Білоцерківського аеродрому?
- Наразі нам дуже потрібні кошти для того, щоб модернізувати злітно-посадкову смугу, відкрити пункт пропуску через державний кордон, адже дасть можливість заробляти додаткові кошти та розвиватися авіаційним підприємствам, які в нас базуються і ремонтують свої літаки. Також ми хочемо залучити і інші авіаційні кампанії, а для цього нам потрібна більш мобільна співпраця цими авіаційними підприємствами.
Уявіть собі, для того, щоб літаку приземлитися в Білій Церкві, йому потрібно сісти, припустимо, у Борисполі, пройти кордон, а потім вже внутрішнім рейсом перелетіти у Білу Церкву. Це додаткові кошти, тому не всі на це ідуть.
- А як щодо підтримки на державному рівні?..
- Зараз ми готуємо відповідні документи та звернення, просимо міську та обласну владу допомогти нам в цьому. Після цього, ми сподіваємося, що на нас зверне увагу і держава, тому що за відкриттям даного пункту пропуску слідує наступне питання – це отримання сертифікату міжнародного аеродрому.
До речі, мені було дуже дивно було дізнатися, що у державній програмі розвитку аеродромів України до 2023 року аеродрому Білої Церкви немає. І це дуже печально, що нас не помічають. Тому треба докласти максимальних зусиль, щоб актуалізувати питання БВАК. Я впевнений, що на базі нашого підприємства можна зробити потужний аеропорт, який буде обслуговувати і вантажі і пасажирські перевезення.
- Напередодні святкування 90-річниці підприємства, хочеться дізнатися, які плани у колективу підприємства, чи відзначатимете цю подію на рівні міста?
- Звичайно, за 90 років існування авіаційного підприємства в Білій Церкві, думаю що є дуже багато людей, які пов’язували з ним своє життя. Тому є три основних напрямки: це минуле, сьогодення і майбутнє. Ми плануємо об’єднати ці три поняття у програму відзначення річниці. Будемо працювати і з ветеранами авіаційної галузі Білої Церкви, розповідатимемо мешканцям міста і про сьогодення. Ми маємо розвінчати міфи та довести громаді міста основні напрямки розвитку цього підприємства…
Розмову вела Надія Савчук, "Моя Київщина"
http://mykyivregion.com.ua/2017/03/09/direktor-kp-bvak-sergij-kandaurov-u-derzhavnij-programi-rozvitku-aerodromiv-ukrayini-do-2028-roku-biloyi-cerkvi-nemaye/