м. Біла Церква, вул. Гайок 4а
Карта проїзду
Тел./факс: (0456) 34-82-48
Замовити дзвінок
 
 

Мінінфраструктури провело міжвідомчу нараду з відкриття пункту пропуску через державний кордон на аеродромі "Біла Церква"

17.01.2019

  У середу, 16 січня 2019 року, в Міністерстві інфраструктури України відбулась міжвідомча нарада з обговорення організаційних, технічних та інших нагальних питань, що стосуються отримання аеродромом "Біла Церква" статусу "міжнародного".

 

  У роботі наради, яка пройшла під головуванням керівника Офісу підтримки реформ Мінінфраструктури Олександри Клітіної, взяли участь представники Держприкордонслужби, Державної фіскальної служби, Міністерства інфраструктури, Київської облдержадміністрації, Білоцерківської райдержадміністрації, заступник міського голови Білої Церкви, керівництво КП "Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс", компаній "Заммлер" та "Прогресстех-Україна", КП "Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви", авіаційні експерти та ін.    

 

  Основною темою проведення даного заходу стало обговорення етапів, механізмів та практичних кроків по відкриттю пункту пропуску через державний кордон на аеродромі "Біла Церква". Адже це перше і найактуальніше завдання на шляху реалізації проекту створення міжнародного мультимодального логістичного хабу в Білій Церкві.  

 

  Як зазначила радниця Міністра інфраструктури Олександра Клітіна, ринок авіації в Україні нині стрімко розвивається. В найближчій перспективі планується суттєве розширення мереж польотів та напрямів, що здійснюватимуть лоукостери.

 

  "Біла Церква - чи не єдиний муніципалітет у нашій країні, який готовий підтримувати та розвивати аеропорт, вбачаючи в ньому високий рівень перспективності. Злітно-посадкова смуга аеродрому знаходиться в належному стані та придатна для швидкого запуску cargo-операцій. Також значною перевагою є наявність залізничної гілки, яку паралельно можна відновити під мультимодальне сполучення. Фактично це і є пріоритет Національної транспортної стратегії, прийнятої Кабінетом Міністрів України," - вважає Олександра Клітіна.

 

  За її словами, даний проект є дуже цікавим для Міністерства, тому активізація співпраці з Європейським Союзом дозволила отримати ресурси для проведення попереднього ТЕО. Згідно з позитивною оцінкою експертів проекту ЄС AASSIST аеропорт в Білій Церкві є перспективний, як сучасний мультимодальний транспортний вузол.

 

  "Фахівці Мінінфраструктури спільно з експертами ЄС та міжнародними банками прийшли до спільного висновку, що для розвитку аеропорту першою передумовою має стати отримання аеродромом міжнародного статусу, відкривши пункт пропуску через державний кордон. Щоб залучити інвесторів чи кредитне фінансування, нам потрібно запустити тут операції", - наголосила очільниця Офісу підтримки реформ при Мінінфраструктурі.

 

  Директор КП "Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс" Сергій Кандауров підтримав колегу в даному напрямку, зазначивши, що аеродром "Біла Церква" в переважній більшості приймає повітряні судна із закордону. "Наші авіакомпанії готові в рази збільшити кількість польотів на аеродромі у разі відкриття пункту пропуску через кордон. Зросте попит не лише на здійснення авіаційних операцій, але і на базування повітряних суден. Надавши нашому підприємству можливість обслуговувати міжнародні рейси, що прилітатимуть на технічне обслуговування літаків, а згодом і на карго-перевезення аеропорт "Біла Церква" стане дуже цікавим інфраструктурним об'єктом для багатьох інвесторів", - зазначив директор Авіаційного комплексу.

  Під час зустрічі заступник міського голови Валерій Гнатюк висловив позицію Білоцерківської міської ради в повній підтримці профільного Міністерства у реалізації даного проекту. За його словами, місто дорожить цим підприємством, розуміючи, що в перспективі воно даватиме розвиток всій територіальній громаді. Особливо враховуючи той факт, що Біла Церква зберегла авіаційні кадри.

 

  Валерій Володимирович зауважив, що міська рада активно займається вирішенням земельних питань. Територія, інфраструктура, інженерні мережі та комунікації міста дозволяють розвинути "Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс" до рівня аеропорту та отримати статус міжнародного, що в свою чергу підштовхне місто до якісного розширення можливостей функціонування інших галузей економіки. "Приємно радує, що нині під час проведення будь-яких перемовин з інвесторами практично всі цікавляться темою реалізації та запуску авіаційного сполучення з Білою Церквою. Багато підприємств міста, які здійснюють імпорт/експорт продукції у різні куточки світу готові користуватись послугами нашого аеропорту", - повідомив заступник міського голови.

 

  Також до активного обговорення долучився заступник начальника відділу нормативного забезпечення прикордонного контролю Адміністрації Держприкордонслужби Сергій Онопрієнко. Зокрема він наголосив, що відкриття пункту пропуску через державний кордон відбуватиметься згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №751 "Про затвердження Положення про пункти пропуску через державний кордон та пункти контролю".

 

  "Держприкордонслужба виступає "за" відкриття пункту пропуску через державний кордон на аеродромі "Біла Церква". Ми за те, щоб у Білій Церкві був аеропорт. Наша служба готова йти на співпрацю, надавати консультативні поради тощо, аби отримання міжнародного статусу відповідало всім механізмам та вимогам відповідно до чинних нормативно-правових актів", - додав Сергій Онопрієнко.
Повну підтримку у відкритті пункту пропуску через кордон на аеродромі "Біла Церква" висловили радник голови Київської обласної державної адміністрації Ярослав Вишня та представник Державної митної служби.
 

  У цьому контексті провідний авіаційний експерт Євген Трескунов підкреслив, що де-факто основна інфраструктура в КП "БВАК" під відкриття пункту пропуску вже існує. Варто лише допрацювати безпекову складову. Також приміщення для розміщення митної служби та необхідна для них інфраструктура є на базі діючого Митного поста, що знаходиться за парканом аеродрому "Біла Церква". 
   

 Підводячи результативність проведення міжвідомчої наради, варто зауважити, що усі зацікавлені сторони висловили повну підтримку необхідності відкриття пункту пропуску через державний кордон на аеродромі "Біла Церква" з метою якнайшвидшої реалізації проекту створення аеропорту.

 

  Після визначення переліку завдань та підготовки необхідної проектної документації учасники наради погодились провести наступну робочу зустріч виїзною безпосередньо на аеродром "Біла Церква" в тому ж складі на початку лютого 2019 року.

 

  Нагадаємо, відкриття пункту пропуску через державний кордон на аеродромі "Біла Церква" заплановано на травень 2019 року.

 

  По закінченню наради директор КП "Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс" Сергій Кандауров та його профільний заступник з авіаційної діяльності Олександр Пасічник провели зустріч з головою Державної авіаційної служби Олександром Більчуком.

 

  Авіаційні фахівці обмінялись інформацією стосовно планів розвитку аеродрому "Біла Церква", його перспективністю та сучасним станом діяльності. Голова Державіаслужби однозначно підтримав колег в обраному стратегічному напрямку та запевнив, що ДАС всіляко сприятиме розвитку авіаційної інфраструктури в Україні, загалом і в Білій Церкві.