м. Біла Церква, вул. Гайок 4а
Карта проїзду
Тел./факс: (0456) 34-82-48
Замовити дзвінок
 
 

Міністр інфраструктури Володимир Омелян: "У цьому році аеродром "Біла Церква" отримає міжнародний статус та розвиватиметься як мультимодальний транспортний вузол"

06.02.2019

  У вівторок, 5 лютого 2019 року, в Міністерстві інфраструктури України відбулась прес-конференція, під час якої Міністр інфраструктури Володимир Омелян презентував пріоритетні напрямки діяльності в авіаційній галузі на 2019 рік. Спершу очільник відомства представив команду, з якою планує реалізувати найбільші інфраструктурні проекти в цьому році, а саме: Олександр Більчук – Голова Державної авіаційної служби України, Микола Божко – керівник Державного агентства інфраструктурних проектів України, Павло Рябікін – генеральний директор ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль», Тетяна Романовська – генеральний директор ДП «МА «Львів» ім. Данила Галицького», Сергій Кандауров – директор КП «Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс».

 

  Вперше на вищому державному рівні Міністр інфраструктури публічно презентував проект "Створення міжнародного мультимодального транспортного вузла на базі аеродрому "Біла Церква". 

  "Паралельно з пасажирськими перевезеннями зростають і вантажоперевезення. Не лише аеропорти "Бориспіль" та "Львів" можуть стати вантажними cargo-терміналами. Ми всіляко підтримуємо ініціативу органів місцевого самоврядування щодо перетворення існуючого аеропорту в Білій Церкві на міжнародний мультимодальний транспортний вузол. У цьому році ми плануємо надати йому міжнародний статус і запустити вантажні перевезення на регулярній основі. Орієнтовно отримання міжнародного статусу відбудеться у травні 2019 року, а запуск вантажних авіаперевезень приблизно - в серпні," - заявив Володимир Омелян, представляючи Проект.

 

  Директор КП "Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс" Сергій Кандауров відмітив, що сьогодні головною метою є створення мультимодального транспортного вузла на базі "Білоцерківського вантажного авіаційного комплексу" та авіаремонтного заводу, який діє вже понад 90 років.  

   "Наразі ми маємо повністю діючий аеродром, який не потребував додаткового фінансування з міського бюджету. Ми самостійно забезпечуємо всі сертифікаційні вимоги. Головним досягненням минулого року стало те, що завдяки глобальному мисленню та цілеспрямованій роботі Міністерства інфраструктури та Державіаслужби ми зробили незворотній розвиток цього аеропорту", - сказав очільник Авіапідприємства.

 

  За його словами, головними пріоритетами на 2019 рік є: відкриття міжнародного пункту пропуску через державний кордон в аеропорту «Біла Церква», запуск міжнародних авіаційних вантажних перевезень за участі приватних партнерів з логістичного бізнесу, подвійне зростання кількості рейсів для технічного обслуговування і ремонту повітряних суден в ангарах аеропорту, залучення нових авіакомпаній під постійне базування.

 

  "Ми уклали договір з компанією "Прогрестех-Україна" для розробки проектно-кошторисної документації. Працюємо над підготовкою запуску логістичного центру на нашому аеродромі. Вже наступного тижня буде проведено спільне засідання зацікавлених Міністерств та відомств з відкриття пункту пропуску", — повідомив директор "Білоцерківського вантажного авіакомплексу" Сергій Кандауров під час спільного брифінгу з міністром інфраструктури.

 

  Він також назвав загальну вартість Проекту, яка за підрахунками європейських експертів, становитиме 67 млн дол. при вкладанні впродовж 3-х років. Після цього вже можна буде говорити про окупність капіталовкладень.

 

  "Сьогодні у нас сертифікований аеродром. Його довжина 2,5 км і ширина 80м. Він здатний приймати вантажні літаки, такі як Іл-76 та Ан-12, що регулярно прилітають до нас на технічне обслуговування. У минулому році ми відремонтували 73 літаки. Для порівняння лише 2 роки тому ця цифра не перевищувала 45. Ми бачимо зростаючий попит на наш аеропорт. Наші базові авіакомпанії постійно заявляють, що є потреба інших авіакомпаній, які також хотіли б до нас прилітати. Крім цього, ми маємо промисловий майданчик, де успішно працює понад 70 підприємств. Вони не менш зацікавлені здійснювати вантажні перевезення через наш аеропорт. Однак, уявіть, що всі літаки прилітають у наш аеропорт і відлітають порожніми. Оскільки у нас відсутній пункт пропуску через державний кордон, вони вимушені сідати додатково в інших аеропортах, несучи додаткові витрати", - обґрунтував керівник аеродрому "Біла Церква" необхідність відкриття на ньому пункту пропуску через кордон.

 

  C. Кандауров також нагадав, що це вже не перший підхід держави до розвитку вантажного термінала в Білій Церкві. У 2008 році американські компанії готові були вкласти в цей проект 125 млн. доларів під створення Центру вантажних авіаперевезень. Але час на його реалізацію був обраний трохи не вдало. Сьогодні ж можна з впевненістю говорити про перспективу розвитку даного регіонального аеропорту. Адже політична воля і в держави і в місцевої влади є. Як приклад, в кінці минулого року Білоцерківська міська рада практично одноголосно прийняла рішення затвердити Програму модернізації аеродрому на 2019-2021 роки. Наразі активно триває робота з пошуку джерел фінансування Проекту.

 

  На завершення свого виступу Сергій Кандауров висловив сподівання, що 2019-й рік стане ключовим для підприємства у напрямку зрушення Проекту з "мертвої" точки та стане гідним взірцем для інших регіональних аеропортів та аеродромів, які чекають на свій час, увагу та розвитку в інтересах всіх територіальних громад та країни в цілому.

 

 Директор Авіакомплексу висловив вдячність Міністру інфраструктури, Державіаслужбі, Офісу підтримки реформ при Міністерстві інфраструктури України, фахівці якого беруть активну участь у розробці проекту «Міжнародний мультимодальний транспортний вузол на базі аеропорту «Біла Церква».

 

  У ході спільної прес-конференції Міністр В.Омелян та директор КП "БВАК" С. Кандауров дали відповіді на запитання журналістів, що стосувались перспектив вантажних авіаперевезень та запуску логістичного транспортного авіахабу в Білій Церкві. 

 

Відео прес-конференції можна переглянути тут: